BİYOLOJİK HİJYEN & DEZENFEKTE
Biyolojik Hijyen ve Dezenfeksiyon

Biyolojik Hijyen ve Dezenfeksiyon

BİYOLOJİK TEMİZLİK HİJYEN & DEZENFEKTE

HİZMET TALEPLERİNİZ İÇİN  LÜTFEN BİZLERE 0212 620 72 88 & 0543 273 54 87 Nolu Numaralarımız’dan Ulaşabilirsiniz.

Biyolojik temizlik yararli bakteriler ile yapilan bir temizliktir bu bakteriler organik atiklarla beslendikleri icin yaglari yiyip su ve karbondioksite donusturuyor. Dolayisiyla atiklarin katilasmasini onleyip cozeltiyor. Biyolojik urunlerimiz bakteriyel ve enzimatik olarak yapilacak uygulamaya göre degismektedir.uygulama yapildiktan sonra biyolojik uygulanan yuzeylerde ve havada 15-20 gun aktif ve canli kalmaktadir. Tümüyle çevre dostu insan sağligina olumsuz hiç bir etkisi olmayan cevreci bir uygulamadir. Tüm virus ve bakterilerin yok edilmesinde etkili uygulandigi yuzey ve ortamlarda % 99 hijyen saglayan bir uygulamadir

* MSDS RAPORLARI VE SERTİFİKALAR

WhatsApp Image 2020-03-19 at 21.30.52BİYOLOJİK HİJYEN & DEZENFEKSİYON

Dezenfeksiyon işlemi ev, iş yeri okul toplu yaşam alanları, sağlık açısından büyük önem arz etmektedir. Uygulama yöntemi diğer kimyasal maddelerden etkilenmeyen bir uygulamadır.

Sağlık Bakanlığı, Çin’de ortaya çıkan ve suratla dünyaya yayılan korona virüs için alarma geçti. Virüsten korunmak için tüm tedbir yollarını alan Sağlık Bakanlığı, virüsten korunma aşamalarını anlatan broşürler ve afişler hazırlatarak web sitesinde yayınladı.

El temizliğinin önemine dikkat çekilen broşürde, vatandaşlara korona virüsten korunmak için hapşırık ve öksürükten  sonra, yemek hazırlamadan önce ve sonra, tuvalete girerken ve çıkınca, canlı ve ölü hayvanlarla temas sonrasında ellerin yıkanması ve desenfekte edilmesi uyarısında bulunuldu.

Dezenfeksiyon işlemi gözle görülmeyen mikroorganizmaların yaşadığımız ve kullanmakta olduğumuz alanlarda etkisiz hale getirilmesi işlemidir. Dezenfeksiyon işlemi sık kullanılan yaşam alanlarında veya hayati öneme sahip işlemlerin yapıldığı  yerlerde hayati öneme sahiptir.

Çünkü paylaştığımız tüm alanlar sürekli olarak mikrop barındırabilir,özellikle bu durum bir çok insanın ortak paylaşım alanları olursa dezenfektan işlemi yapılmadığı takdirde zararlı mikro organizmalar sağlımızı bozabilir ve ummadığımız sağlık problemleriyle karşı karşıya gelmemize sebep olabilir.

Dezenfeksiyon işlemi ne işe yarar ?

Bu durum hayat planlarımızın aksamasına ve sevdiğimiz insanların moral, motivasyon kaybına sebep olabilir.20 yılı aşkın süredir verdiğimiz dezenfeksiyon hizmetleri sonucu edindiğimiz tecrübelere göre asla küçümsenmemesi gereken bir meseledir. Özellikle bazı yaşam alanları ve kurumlar için hayati önem taşır

Dezenfeksiyon işlemi nasıl yapılır?

Dezenfeksiyon işlemi termal veya soğuk sisleme cihazları kullanılmak suretiyle konuyla alakalı bilgili,donanımlı ve sağlık bakanlığı işlem uygulama belgesine sahip kurumlar veya personel tarafından uygulanmalıdır. Kullanılacak ürünler sağlık bakanlığı onaylı kimyasal dezenfektan içeren ilaçlar olmalıdır. Uygulama yapan bireyler her türlü kimyasal yan etkiye karşı hazırlıklı olmalı gerektiğinde sağlık personeli doğru bir şekilde bilgilendirilmelidir. Uygulama sonrası işlem yapılan alanı kullanacak bireylere işlemle alakalı doyurucu bilgilendirme yapılmalıdır.

Dezenfeksiyon işlemi nerelere yapılmalıdır?

Dezenfeksiyon işleminin uygulandığı alanlar ağırlıklı olarak sağlık sektörü ve hizmet sektörüdür. Sağlık sektöründe uygulanması hayati öneme sahiptir. Cerrahi müdaheleler esnasında herhangi bir enfeksiyon gelişimi ölümle sonuçlanmaktadır.Bundan dolayı  görülmeyen bu canlıların etkisiz hale getirilmesi önemli bir konudur. Bu kapsam da hastanelerin, tıbbi atık bölümlerinin, ameliyathanelerin, ambülansların,acil müdahele odalarının,morgların dezenfektan ihtiyacı önceliklidir.

Hizmet sektöründe dezenfektan ihtiyacının gerekli olduğu alanlardır. Çünkü yoğun hareketliliğin olduğu bu sektörde mikrop taşınması, yayılması ve bulaştırılması çok hızlı olmaktadır. İnsanların sürekli bulunduğu alanların hijyen ve dezenfektan işlemi yaptırması hizmet verdiği insanların sağlıklarını koruma altına alması açısından çok önemlidir. Bu kapsamda toplu taşıma araçları, yolcu taşıyan uçaklar, nakliye araçları, nakliye gemileri, oteller, okullar, cafeler, restaurantlar ,ibadethaneler vb insanlar tarafından yoğun olarak kullanılan alanların belirli periyotlarla dezenfeksiyon işlemi yaptırması gerekmektedir.

Uygun fiyat – memnuniyet garantisi çerçevesinde tüm ihtiyaçlarınıza çözümler üretmeye hazırız.